02.02.2016
Українська мова.Читання
Тема:
Повторення вивченого. Робота з дитячою книжкою.
М. Познанська «Про
нашу Україну»
Мета:
повторити і закріпити знання про вивчені букви; розвивати усне мовлення; виховувати у дітей любов до Батьківщини.
Обладнання: вірш М. Познанської « Про нашу Україну».
Хід уроку
I.
Повторення вивченого матеріалу
1. Робота над
словами
миска крона
Іванко ріг
Лиска крок
Іринка клен
риска урок
Мирон огірок
іриска сирок
Марина осінь
парта кулінар
Марко ліс
комар
самовар Кирило дощ
− Прочитайте слова, що починаються голосним
звуком.
− Прочитайте слова, що пишуться з великої літери.
− Знайдіть і прочитайте односкладові слова.
− Знайдіть і прочитайте двоскладові слова.
− Знайдіть і прочитайте трискладові слова.
− Знайдіть і прочитайте слово,що
означає професію людини.
− Складіть його звукову модель.
− Складіть речення зі словом, що вам найбільше
сподобалось.
Фізкультхвилинка
(вправи для очей)
1. Голова нерухома. Підняти очі вгору. Зробити ними
рухи по колу за годинниковою стрілкою, проти годинникової стрілки. Повторити
3-6 разів. Вправа сприяє розвитку складних рухів очей і підвищує стійкість
вестибулярних реакцій.
2. На рахунок 1-4 заплющити очі, сильно напружуючи
очні м ' язи; на рахунок 1-6 розплющити їх, розслабивши м'язи очей, та дивитись
у далечінь. Повторити 4-5 разів.
II. Робота з дитячою книжкою.
1.Ознайомлення з автором.
Марія Абакумівна Познанська народилася 15 липня 1917 року в селі
Петрашівці на Київщині у сім’ї селянина. Як і багато інших селянських дітей,
Марію з раннього віку привчали до роботи. Коли їй минуло 15 років, вона
закінчила школу-семирічку. Почала працювати у своєму колгоспі, в ланці, яка
вирощувала цукрові буряки. Ще тоді вона навчилася любити і розуміти землю,
поважати працю хлібороба.З дитинства Марійка писала вірші, складала пісні.
Змалку вона була в полоні Шевченкових поезій.Дівчинка мріяла стати вчителькою.
Навчаючись самотужки, 1937 року вступила на дошкільний відділ Білоцерківського
педагогічного технікуму. Тоді ж, у білоцерківській міській газеті з’явився
перший вірш майбутньої письменниці.Почали збуватися юнацькі надії, відкрився
шлях до творчості. Але тут розпочалася війна. Відірвана від України, чотири
роки працювала М.Познанська рахівником у одному з сіл Воронезької області.Після
війни вона стала студенткою мовно-літературного факультету Київського
педінституту, а через рік вийшла у світ перша збірка поезій „Мій квітник”. А
благословив молоду поетесу на творчий шлях Павло Тичина.
2.Читання вірша.
Ми дуже любим весь наш
край,
І любим Україну,
Її лани, зелений гай,
В саду — рясну калину.
Там соловейко навесні
Співає між гілками:
Та й ми співаємо пісні -
Змагається він з нами!
І любим Україну,
Її лани, зелений гай,
В саду — рясну калину.
Там соловейко навесні
Співає між гілками:
Та й ми співаємо пісні -
Змагається він з нами!
3. Робота над змістом.
− Як називається наша
Батьківщина?
− Які куточки нашого краю
згадуються у вірші?
− Про яку пташку
розповідається у вірші?
− Опиши калину.
4. Прочитайте розповідь
про калину.
Розповідь вчителя про калину
− У кожного народу є свої рослини-символи. Люди
вірять, що такі рослини бережуть і захищають їх, а тому люблять і прославляють
ці символи. Для українців такими є верба і калина. Правду каже українське
прислів'я: "Без верби та калини нема України".
Калина - це дерево нашого українського роду. Калиною
прикрашали не тільки рушники або сорочки. Цвіт калини дівчата вплітали у
віночки. Калина у вінку - ознака краси та вроди. Тому про дівочу красу можна
почути: "Гарна, як калина".
Але калину використовують не тільки як прикрасу. Про
яке використання калини ви ще знаєте?
5. Вивчити вірш напам’ять.
Немає коментарів:
Дописати коментар